Czym jest drukarka fiskalna?

Każdy z nas wie co to kasa fiskalna. Kasa taka znajduje się w prawie każdym sklepie i to ona drukuje nam paragon. Zawiera także informacje o wszystkich transakcjach, które w razie potrzeby również można wydrukować. Czym w takim razie są drukarki fiskalne? Czy jest to inna nazwa kasy fiskalnej? Oto co powinniśmy wiedzieć na temat nowoczesnych drukarek fiskalnych.

 

kasa_fiskalna

 

Różnice

Drukarki fiskalne od kas fiskalnych różni się przede wszystkim tym, że nie jest w stanie samodzielnie pracować. Konieczne jest podłączenie jej do komputera. Taka drukarka rejestruje i drukuje paragony. Aby drukarka fiskalna mogła drukować paragony potrzebne jest też specjalistyczne oprogramowanie, które będzie współgrało z danym urządzeniem. Natomiast kasa fiskalna potrafi działać samodzielnie. W swoim systemie ma całą bazę produktów, ewidencjonuje je oraz drukuje paragony.

 

Kto powinien posiadać urządzenie fiskalne?

 

O tym kto powinien posiadać urządzenie mówi rozporządzenie Ministra Finansów z dn. 29 listopada 2012r. Mowa w nim o przedsiębiorcach, którzy kierują swoje usługi do osób fizycznych i których roczne dochody przekraczają 20 tysięcy złotych. Osoby chcące założyć taką działalność gospodarczą bądź zastanawiające się nad poszerzeniem działalności o sprzedaż detaliczną, powinny dokładnie zapoznać się z omawianym rozporządzeniem.

 

Komfort pracy

 

Najnowsze drukarki fiskalne bardzo skutecznie ułatwiają komfort pracy. Wpływa na to między innymi kształt drukarki czy wielkość wyświetlacza. Obecność drugiego obrotowego wyświetlacza również pomaga w wykonywaniu pracy. Dzięki temu klient widzi ile ma do zapłaty. Wiele drukarek zostało przystosowanych do pracy zarówno w pionie jak i w poziomie. W razie awarii sprzętu wysyłamy go do serwisu na koszt producenta. Drukarki fiskalne są objęte nawet pięcioletnią gwarancją. Dzięki temu, możliwe jest zagospodarowanie w sposóļ funkcjonalny, nawet małego stanowiska kasowego. Większa przestrzeń daje poczucie komfortu i wygody.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *