Jak wybrać obrączki ślubne?

Wybór obrączek ślubnych jest dużym wyzwaniem dla pary młodej. Powinny spełniać one szereg stawianych im wymagań. Jako symbol miłości powinny być niebywale trwałe, a przy tym ładnie się prezentować oraz być wygodne. Kiedyś wybierano spośród różnych modeli oraz grubości złotych obrączek. A dziś na co zwraca się uwagę wybierając obrączki ślubne?

obraczki

Rodzaje obrączek

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów obrączek. Najbardziej tradycyjne, wykonane tylko z żółtego złota, nie cieszą się już tak dużym powodzeniem jak kiedyś. Nowoczesne obrączkizawierają różne kolory złota, oraz oprawione są kamieniami szlachetnymi. Zmienił się także kształt obrączek. Dużą popularnością cieszą się te kwadratowe, ozdabiane brylantami. Wewnętrzną część obrączki możemy wygrawerować imieniem ukochanego partnera oraz datą zawarcia związku małżeńskiego. Niektóre salony oferują nawet pozostawienie odcisku palca w wewnętrznej części obrączki.

Próba złota

Bardzo ważna jest próba złota jaką będą mieć nasze obrączki. O czym nam mówi? Najprościej można powiedzieć, że o zawartości złota w złocie. Im większa próba, tym więcej karatów, a co za tym idzie więcej złota w stopie. Nie powinniśmy się jednak zmylić, i nie wybierać na obrączki 24 karatowego złota czyli próby 999. Dlaczego? Ponieważ takie obrączki będą bardzo nie trwałe, podatne na wgniecenia. Aby obrączki służyły nam długo, powinniśmy wybrać próbę trzecią czyli 750, 18 karatowe złoto bądź niższe. Od wielkości próby uwarunkowana jest także cena. I tak i m więcej karatów tym cena wyższa.

Kolorowe obrączki

Obecnie możemy łączyć różne kolory złota tak by powstały kolorowe obrączki. Najbardziej popularne jest jednak łączenie białego złota z żółtym. Rzadziej spotyka się łączenia z różowym złotem. Kolor złota jaki wybierzemy nie wpływa w znaczący sposób na cenę obrączek. Należy jednak liczyć się z tym, że muszą być one nieco szersze. Powinniśmy dobrze wybrać rozmiar obrączki, gdyż każda zmiana rozmiaru może zdeformować jej kształt. Jest to główna wada obrączek kolorowych. Wybór obrączek to bardzo ważna decyzja. Postarajmy się wybrać zatem model z którego będziemy zadowoleni przez całe życie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *